יום ראשון, 5 בדצמבר 2021 שבוע, 28 בנובמבר עד ה-4 בדצמבר 2021, בשטחים הכבושים

מתנחל ניסה לפלוש לטוואני – בתגובה, כוחות הכיבוש האשימו פעילים השוהים באזור בתקיפה והחזקו אותם במעצר יומיים, ואף פשטו על הכפר והחרימו ציוד מחשוב, מצלמות ורכב ללא צו; גם בטובה, שם פלשו מתנחלים עם עדר לשדות הכפר והשחיתו אותם, הרחיק הצבא את התושבים הפלסטינים ועצר אחד מהם; משטרת ירושלים פשטה בשלוש בלילה על דירה בה מתגוררים פעילי שמאל, מצויידת בצו חיפוש חתום על ידי השופט אלעד לנג, בחשד לריסוס כתובות תמיכה בפלסטינים; מחבלי המאחזים זרעו השבוע הרס והשחיתו רכוש בסארורה בדרום הר חברון, ובכפר מח’מאס ליד רמאללה; כוחות הכיבוש בסבב הריסות נוסף בדרום הר חברון ובמזרח ירושלים; לכבוד החנוכה, מתנחלים חוללו מהומות בשכונת שייח ג’ראח ובחסות המשטרה הציבו חנוכיה בפתח בית משפחת אל-כורד, המאוימת בגירוש

בתמונה: אדוני הארץ חוגגים בחסות כוחות צבא ומשטרה בשוק העיר העתיקה, ירושלים, חנוכה 2021

דרום הר חברון
בבוקר יום שני (29.11) גילו תושבי קהילת סארורה נזק כבד שנגרם למבנים וציוד במקום, כולל שבירת רצפת בטון וגג מבנה, חיתוך צנרת מים וריסוק מבנה שירותים. באותו יום ניסו מתנחלים למנוע חריש באדמות משפחה פלסטינית בסוסיה, אך החורשים הצליחו להשלים את עבודתם. גם ביום שישי ניסו מתנחלים למנוע חריש באדמות סוסיה ונכנסו לחלקה סגורה לישראלים בצו. לדרישת התושבים ופעילים, הצבא הוציא את המתנחלים מהשדה אך מנע מהפלסטינים גישה לבור מים פרטי על אדמותיהם. בשבת עשו המתנחלים נסיון נוסף למנוע חריש במקום, אך הצבא איפשר את המשך העבודה.
מתנחל מ’חוות מעון’ ניסה לפלוש לכפר טוואני ביום רביעי (1.12) וכאשר תושבי הכפר מנעו זאת ממנו והזעיקו משטרה, הפולש התלונן שהותקף. השוטרים לקחו לחקירה שלושה פעילים ששהו בכפר ולא היו מעורבים כלל באירוע, ובתחנת המשטרה השלושה נעצרו והואשמו בתקיפה. בערב פשטו כוחות רבים על טוואני, ערכו חיפושים והחרימו ציוד רב בבתי פלסטינים ופעילים. ציוד מחשוב, מצלמות ורכבם של הפעילים הוחרמו ללא צו, ופעילה נוספת נעצרה כאשר הביאה לשוטרים את מפתחות הרכב שדרשו; היא שוחררה אחרי חצות הלילה עם צו הרחקה. שלושת הפעילים האחרים שוחררו רק ביום חמישי בערב, בהוראת בית המשפט המחוזי, שהסיר גם את צו מעצר הבית וההרחקה שהוטל עליהם.
ביום חמישי, בזמן ליווי ילדי טובה מבית הספר לבתיהם, גילה המלווה הפלסטיני מתנחלים ועדר רועים על אדמותיו הפרטיים, והותקף על ידי המתנחלים. המשטרה עיכבה את המלווה הפלסטיני המותקף ואת אחד המתנחלים.
תושבי טובה הזעיקו בבוקר שבת (4.12) פעילים בעקבות פלישת מתנחלים עם עדר לשדות פרטיים שאך זה נבטו. המתנחלים גרמו נזק כבד ואיימו באלימות על התושבים שניסו להרחיקם, ואף הזעיקו את חבריהם שנכנסו רכובים על טרקטורון לכפר. כוחות צבא הגיעו למקום והרחיקו באלימות את הפלסטינים מאדמותיהם. אחד הפלסטינים נעצר ונלקח לחקירה, המתנחלים עזבו ללא פגע. בהמשך היום הצליחו פעילים למנוע פלישות מתנחלים נוספות לשטח. הפעילים תיעדו 3 מבנים חדשים שהקימו מחבלי המאחזים בנקודות שונות ממזרח למאחז האלים ‘חוות מעון’, כולן בתוך השטח המכונה ‘שטח אש 918’.
פעילות ליוו מרעה פלסטיני באדמות עטריה בשבת ללא הפרעה, וכן התלוו לבעל האדמות הפלסטיני באום אל עראיס.
כוחות הכיבוש הרסו ביום חמישי, 2 בדצמבר, 4 בתי מגורים ו-3 דירי צאן בכפר מרכז (שטח אש 918), והותירו 20 נפשות ללא קורת גג. הכוחות הפעילו אלימות ויידו רימוני הלם.

ירושלים
המתנחלים הפולשים לשכונת שייח’ ג’ראח הציבו ביום שלישי חנוכיה בפתח בית משפחת אל-כורד, המאויימת בגירוש מביתה, ובחסות המשטרה עוררו מהומה בשכונה וקיימו במקום תפילות. ביום שישי התקיימה משמרת המחאה השבועית בשכונה ללא הפרעות מלבד התגרויות וגידופים של בריוני הימין.
משטרת ירושלים פשטה פעמיים בתוך שבעה ימים על דירה במרכז העיר שבה מתגוררים פעילי שמאל. אחת הפשיטות נערכה בשלוש בבוקר. שופט בית משפט השלום אלעד לנג חתם על צו חיפוש בשל ‘חשד להיזק/השחתת רכוש’ – כאשר החשד המדובר הוא לריסוס כתובות תמיכה בפלסטינים בחוצות העיר. השופט אישר גם חיפוש במחשבי ה’חשודים’.

הריסות בירושלים
כוחות הכיבוש הרסו ביום שני מבנה בענאתה וביום רביעי 3 מבנים, אחד מהם בית מגורים, ב וולאג’ה, ומבנה באבו דיס.

ברחבי הגדה
תושבי מח’מאס (נפת רמאללה), שעל אדמותיהם הוקם המאחז ‘רמת מגרון’, גילו ביום שלישי כי מחבלים יהודים ניקבו את צמיגיהן של יותר מ-10 מכוניות בכפר וריססו כתובות ‘נקמה’ על בתים.

הריסות ברחבי הגדה
ביום ראשון (28.11) הרסו כוחות הכיבוש מבנה בח’רבת עטוף (נפת טובאס). ביום שלישי הרסו בריכה לאגירת מים בנעלין (נפת רמאללה) וביום רביעי שני מבנים בנחלין (נפת בית לחם)