יום ראשון, 8 בדצמבר 2019 תעאיוש, דו”ח שבועי (1 עד 7 בדצמבר)
לכתבה בשיחה מקומית

שוטרים עצרו שני ילדים בביתם בעיסאוויה, היכו אותם ושחררו אותם באותו ערב; הפגנה רבת משתתפים נגד התעמרות מפקדת המשטרה של מחוז ירושלים בעיסאוויה התקיימה מול מגרש הרוסים, בהשתתפות חברי כנסת; כוחות הכיבוש הרסו שישה מבנים במע’ייר אל עביד בדרום הר חברון

ירושלים משמרות הנוכחות בעיסאוויה חוו השבוע יומיים שקטים, אך ביתר הימים המשיכו כוחות משטרה, מג”ב ויס”מ במתקפתם על הכפר, כולל חסימות כבישים, סיורים רגליים, מעצרים, שיבוש מהלך החיים ועימותים בניסיון ליצור חיכוך. ביום ראשון (1.12) עצרו הכוחות שני ילדים בביתם ושחררו אותם עוד באותו ערב לאחר שהיכו אותם. ביום שני הגיבו שוטרי יס”מ בירי גז מדמיע לאחר שילד פלט לעברם קללה. כניסה מאסיבית של כוחות והתעמרות בתושבים תועדו גם ביום חמישי. 
במוצאי שבת 7 בדצמבר התקיימה הפגנה נוספת נגד המשך התעמרות המשטרה בתושבי הכפר, הפעם מול האחראים הישירים: מפקדת מחוז ירושלים במשטרה. בהפגנה השתתף הפעם מספר גדול של מפגינים, וביניהם גם חברי כנסת, אישי ציבור ואמנים.(ראו סיקור כאן). 
בקעת הירדן וגב ההר

ברשאש שבגב ההר ליוו פעילים מרעה בשלושה מימי השבוע, ללא אירועים מיוחדים.

ליווי רועים התקיים גם בעוג’ה שבדרום בקעת הירדן, וכן בחדידיה שליד חמדת ובפארסיה שליד רותם בצפון הבקעה. מתנחל מהמאחז החדש שליד חמדת תועד פולש לאדמה פלסטינית פרטית וחורש בה. בשבת 7 בדצמבר התקיים באזור חדידיה ליווי של חריש שגם הוא עבר בלי הפרעה.דרום הר חברון ביום חמישי, 5 בדצמבר, הרסו כוחות הכיבוש שישה מבנים במע’ייר אל עביד, מהם שלושה מבני מגורים. באותו יום גם הותקפו חקלאים פלסטינים בידי מתנחלים באום אל עראיס, במהלך חריש שתואם מראש עם הצבא סמוך למאחז “מצפה יאיר”. התוקפים גם פיזרו ארצה שק זרעים שהביאו אתם החורשים. כוחות צבא שנכחו במקום הרחיקו את המתנחלים ואפשרו את המשך החריש, אך לא מנעו את התקיפה עצמה ולא עיכבו איש ממשתפיה.

בשבת, 7 בדצמבר, ליוו פעילים מרעה באום אל עמאדובוואדי סוויד, והחלו לסייע בפינוי הריסות השבוע האחרון במע’ייר אל עביד.

צילום: אורן זיו, שיחה מקומית