יום שני, 18 בנובמבר 2019 השבוע (10 עד 17 בנובמבר) בעיסאוויה, בקעת הירדן ודרום הר חברון
צילום: אורן זיו

שוטרים עצרו את הפעיל מחמד אבו חומוס מעיסאוויה, שהוכה במעצר ופונה לבית חולים, הואשם בתקיפת שוטר ושוחרר לאחר שלושה לילות במעצר, בפסיקת שופט שקבע כי המשטרה היא שתקפה אותו באלימות; המשטרה המשיכה כל השבוע במסע האלימות והמעצרים בעיסאוויה, ואף ניסתה שוב לשתול ראיות בחדר מדרגות; פעילים קיימו משמרת מחאה מול בית ראש עיריית ירושלים בדרישה לעצור את התפרעות המשטרה בעיסאוויה; המתנחלים מסלימים את תקיפות הרועים ברשאש, ואחד מהם הפיל והיכה קשות פעיל שהתלווה למרעה; באדמות טוואני, מתנחלים מחוות מעון שיסו כלב בנער פלסטיני שפונה לבית חולים כשהוא סובל מנשיכות  עיסאוויה


כוחות גדולים של משטרה, מג”ב ויס”מ ממשיכים להיכנס לשכונה בכל שעות היום והלילה כדי ליזום חיכוך ולהפעיל אלימות. פעילים קיימו משמרות נוכחות ותעוד במהלך כל ימי השבוע. ביום שני (11.11) תועדו כוחות יס”מ בשעה שנכנסו לחדר מדרגות, הניחו שם אגד זיקוקים משומשים, וצילמו אותם מכל הכיוונים. שכנים יצאו אליהם, שאלו אותם אם הם שוב עוסקים בשתילת עדויות וצילומן, ודרשו מהם לקחת את מה שהביאו ולהסתלק. השוטרים לא ענו והסתלקו.ביום חמישי (14.11) נעצר מחמד אבו חומוס, פעיל מרכזי בכפר, ונלקח לחקירה. בדרך הוכה בידי שוטרים, אף שהוא נכה וכן סובל עדיין מפגיעות ממכות שספג מהשוטרים בשבת שעברה. הוא פונה לבית חולים עוד לפני חקירה. ביום שישי הובא לדיון בהארכת מעצר בטענה שתקף שוטר באירוע של מוצאי השבת. תיעוד ווידאו שנמסר למשטרה מבעוד מועד והוצג לבית המשפט בידי בא כוחו של מחמד הוכיח באופן חד משמעי שההאשמה שיקרית.השופטת פסקה לשחרר את אבו חומוס ובהחלטתה ציינה שמה שנראה בתיעוד הוא אלימות משטרה שצריכה להגיע לחקירה במח”ש. המשטרה התעקשה לערער על ההחלטה ומחמד נשאר לפיכך במעצר עד יום ראשון. שופט בית המשפט המחוזי שדן בערר ביום ראשון פסק שמדובר באלימות משטרה והורה לשחרר את מחמד. במוצאי שבת, 16 בנובמבר, התקיימה משמרת מחאה מול בית ראש העיר ירושלים בדרישה שיקח אחריות על גורל תושבי עירו ויורה למשטרה להפסיק את מסכת ההתעמרות וההתעללות האלימה בתושבי עיסאוויה.

בקעת הירדן וגב ההר ברשאש הגיעה אלימות המתנחלים לשיא חדש וביום שני, 11 בנובמבר, אחד מהם תקף פעיל שליווה את הרועים, הפילו לקרקע, והיכה אותו קשות. כוחות צבא ומשטרה שהוזעקו הגיעו כרגיל באיחור. הוגשה תלונה במשטרה. ליווי רועים התקיים במקום גם בימים שלישי, רביעי, וחמישי, בכולם ניסו המתנחלים לגרש את העדרים באמצעות הצקות וצעקות, ללא הצלחה. 
במאחז שליד אל חאמה, בצפון בקעת הירדן, תועדה השבוע בנייה מאסיבית כולל יציקות בטון. חיילים מאבטחים את העבודות.
ליווי רועים התקיימו השבוע גם באזור חמדת שבצפון בקעת הירדן.

דרום הר חברוןביום שישי (15.11) סמוך לטוואני פלשו מתנחלים מחוות מעון לשטחים המעובדים של תושבי הכפר, למרות צו אלוף האוסר את כניסתם אליהם. הם עזבו כשראו תושבים ופעילים ניגשים אליהם, אך שיסו את כלבם בנער פלסטיני, שננשך באופן קשה בזרועו ופונה לטיפול בבית חולים. פעילים שהיו במקום תיעדו והציגו את החומרים בפני כוחות צבא ומשטרה שהגיעו למקום. פעילים יצאו לליווי רועים בוואדי סוויד ועטאריה, ללא אירועים מיוחדים.