יום ראשון, 4 באוגוסט 2019 השבוע במזרח ירושלים דרום הר חברון ובקעת הירדן

בעיסאוויה: משטרה, מג”ב ויס”מ פורעים בכפר זה שבוע שלישי ברצף, יומם ולילה – השבוע על הכוונת גם קייטנות הילדים – נחסם אוטובוס של ילדי קייטנה בדרכם ליום כיף בבריכה ביריחו, ששה מדריכים נעצרו והילדים הוחזרו לכפר – מנהל קייטנה נוספת נעצר – המשטרה תקפה גם פעילים במשמרות בעיסאוויה – קנס בסך 1500ש”ח לרוכב אופניים על אי חבישת קסדה – תושב הוכה ללא עילה בתוך ביתו, נפגע מרימון הלם ונכווה קשות בגבו, ונעצר – ילד בן חמש זומן לחקירה; הריסות מבנים בצפון הבקעה; מתנחלים בבקעה פיתחו ענף שוד חדש: מתחברים לצינור מים פלסטיני פרטי, וממלאים עוקב

מזרח ירושלים
התעללות כוחות המשטרה, מג”ב ויס”מ, שהחלה לפני כשמונה שבועות בעיסאוויה, החמירה עוד יותר בשבועיים האחרונים. יום יום, בכל שעות היום והלילה, כוחות רבים ועשרות רכבים וניידות פושטים על הכפר, מבצעים מעצרים, יורים גז מדמיע, רימוני הלם, גז פלפל וכדורי גומי ומשאירים אחריהם נפגעים, פצועים וקנסות מגוונים. המשטרה מתמקדת בהפחדה ורדיפה אחרי נערים וילדים ועוצרת אותם באלימות, ואף ניסתה לזמן לחקירה פעוט בן חמש. כוחות מיוחדים הופעלו נגד קייטנות הילדים: אוטובוס עם ילדי קייטנה שעשה את דרכו מעיסאוויה ליום כיף בבריכה ביריחו נחסם, ששה מדריכים נעצרו, והילדים הוחזרו לכפר ולפעילות הקיץ שמקיימת בו משטרת מחוז ירושלים; מנהל קייטנה אחרת נעצר. תושב שביקש להתלוות לכוח שפרץ לביתו ועלה לגג הבית נאזק בתגובה, הוכה באכזריות ואז נכווה קשות בגבו מרימון הלם והושלך בכוח לניידת שהובילה אותו למעצר. נער שרכב על אופניים בלי קסדה קיבל דוח: 1500 ש”ח. גם השבוע קיימו פעילים ישראלים משמרות נוכחות בכפר כמעט מדי יום, והמשטרה החלה לתקוף גם אותם.

דרום הר חברון
ליוויי רועים בשבת, ה-3 באוגוסט, עברו ללא הפרעה, ובמשך השבוע שרר שקט יחסי. ביום ראשון, 28 ביולי, חסם הצבא דרכים המחברות את כביש 317 צפונה לכיוון יטא וסמוע.

בקעת הירדן
בעין אל חילווה, מול משכיות, הרסו כוחות הכיבוש שני מבנים, ובראס אל אחמר החרימו והרסו 8 מבנים, מהם אחד ששימש למגורים ל-9 נפשות.
בחדידיה השתלטו מתנחלים על חלקת אדמה והחלו לעבדה. השטח מוגדר שטח אש, והאדמה מוכרת כאדמה פלסטינית פרטית.
בעוג’ה נמשכים מאמצי הצבא והמתנחלים לגרש את הרועים, עם או בלי צווים. ליווי פעילים מסייע למנוע את גירוש הרועים כאשר אין צווים.
המאחז החדש שליד רימונים (גב ההר) ממשיך להפגין את נחת זרועו – מטרידים רועים, עולים עם עדריהם על שדות בבעלות פלסטינים. הרועים מבקשים ליווי של פעילים, ובימים שבהם התקיים ליווי אכן לא נרשמו הפרעות מצד המתנחלים.
המתנחלים באותו אזור פיתחו ענף שוד חדש, והם מגיעים לצומת טייבה וגונבים מים מצנרת פרטית של פלסטינים, שחוששים אפילו להתלונן. ביום רביעי, 31 ביולי, הגיעו למקום פעילים בשעה שהמתנחלים פתחו את הברז ומילאו מים לתוך עוקב רתום לטרקטור. גם נוכחות פעילים עם מצלמות לא הפריעה למתנחלים להמשיך בגניבה, אבל אחד מהם נעמד כתגובה הולמת על החבית, כרך תפילין על היד השודדת מהברז ופצח בתפילה. המשטרה הוזעקה, אך כרגיל איחרה לבוא.