יום שני, 29 בספטמבר 2014 בואו לבג”ץ ח’אלת מכחול ביום רביעי, 1.10.14 content/uploads/2014/09/unnamed.jpg">unnamed

ב-16 בספטמבר 2013 ב-5 לפנות בוקר, ללא כל התרעה ,עלו דחפורי מדינת ישראל, במצוות בית דין גבוה לצדק, על בתי הכפר חאלת מקחול והפכו אותם לעפר ולתילי גרוטאות. תוך 20 דקות הפכו כ-110 תושבי הכפר וכמה מאות בני צאן לחסרי בית, תחת השמש היוקדת ב-40 מעלות חום. כל רכושם – זה שלא הספיקו להוציא ב-20 הדקות שניתנו להם, צעצועים, מזרונים, ספרים ומחברות, משקפיים – הושמד.

.”אבא שלי הוא בן 77 . הוא רק הסתכל ושתק. מה יגיד ? השתגע. הסתכל על הבית שלו שנהרס, על הבית שלי ועל הבתים של שני האחים שלי – והשתגע. יש לי ילדה בת 7 מה היא תגיד? מה היא תחשוב על מי שעשה לה ככה ?..” (בורהן בשאראת)
ולא הסתפקה המדינה בכך, אלא שהחרימה, ועצרה כל עזרה הומניטארית שניסו אירגוני זכויות האדם להגיש לתושבים. כל פיסת בד או מוט לאוהל או כד למים – הוחרמו , ומגישי הסעד נעצרו.
דיפלומטית צרפתיה שניסתה להתעקש על זכותה להגיש עזרה לאנשים אומללים אלה נזרקה באלימות מהמשאית (לאחר מכן היא השיבה במכת אגרוף לחייל שתקף אותה).
כי מדינת ישראל הכריזה מלחמה על תושבי בקעת הירדן הפלסטיניים. מדינת ישראל מבצעת מזה עשרות שנים טיהור אתני של תושביה המקוריים, החוקיים של הבקעה, שמטרתו “ייהוד” הבקעה וסיפוחה לישראל.
אך אנשי חאלת מקחול האמיצים (ובאמת – זו לא סתם מילה) אינם מוותרים (גם כי אין להם ברירה). במשך חצי שנה מאז ההריסה לא עזבו התושבים את הכפר ולו לרגע, לא לרופא ולא לקניות , לא למכור את הגבינות ולא לביקורי משפחה בחגים, “כאן אמות” אומר אבו ח’לף בן ה-76.
צעירים וזקנים, נשים ותינוקות, יתייצבו עם עורך דינם תאופיק ג’בארין ביום רביעי ה-1.10.2014 בבית הדין הגבוה לצדק בירושלים להאבק נגד הגירוש.
הם לא יוכלו לעשות זאת לבד. אתם שהתגייסתם לתרום לרכישת בדי צל, אותם הברחנו תחת אפם של החיילים לכפר, שהגעתם לכפר כדי לעזור ולבנות אותו מחדש – היום זקוקים לכם תושבי חאלת מקחול יותר מתמיד. כל פעולותינו אין להן ערך אם יוחלט שוב להרוס את מקחול.
נכון שהסכויים לא משהו. זה בית דין ישראלי. וחוקיו נועדו להכשיר כל פעולה ישראלית. מרושעת ואכזרית ככל שתהיה. אבל התושבים התגייסו והשיגו קושאנים על האדמה, שהיא אדמה פרטית, ואיננה לא שטח אש, לא “אדמת מדינה” ולא שמורת טבע רחמנא לצלן. אז אולי ? אולי נוכחותכם תרכך את לב האבן? אין לכם מושג כמה התושבים נרגשים ומלאי תקווה !!
נוכחות של ישראלים ובינלאומיים היא מאוד משמעותית, אין לתושבים שום סעד אחר !!
המאבק של תושבי מקח’ול הוא על הבית, עלוב ככל שיהיה, על גג מעל הראש !!
הדיון בבית המשפט העליון ב-1.10.14 בשעה 9.00 השופטים בראשות מרים נאור.
אם יש רצון להגיע בהסעה – אנא צרו קשר עם דפנה בנאי טל:0522575938 מייל : ybanai@netvision.net.il