Saturday, December 5 2009 פינוי דרך בביר אלעיד

במהלך היום ביצענו עבודות פינוי דרך הררית למעבר נוח יותר לרכבים פרטיים וטרקטורים בביר אלעיד.

05-12-09 2

05-12-09

בערך בשעה 13:30 ניסה מתנחל בודד מחוות יאיר להניס את הרועים של ביר אל עיד מאחת השלוחות, הרועים הפלסטינים התעמתו עמו ואף אנחנו הגענו למקום כמו גם הצבא והמנהל האזרחי. לאחר שנרגעו העניינים שבנו רובנו לביר אל עיד להמשך העבודות.

בשלב זה הגיע סיור צבאי ודרש שנלך מהמקום. הסברנו שכל עוד לא ראינו צו אין כל סיבה שנענה לדרישה כזו, ומעבר לכך טענו שאין באיזור שום אירוע שמצדיק הוצאת צו: אין עימותים ואין הפרות סדר. לעומת זאת יש עבודות המתבצעות באדמות פלסטיניות ולפי המנחיות היועמ”ש אין להשתמש בסגירת שטח ככלי שרירותי להוצאת אנשים מאזור משום שנוכחותם אינה נוחה לצבא או למתנחלים.
בשלב זה הופיע קצין מג”ב מלווה בשני שוטרים ושוטרת והעלה את אותה דרישה. אחרי ששמע את טיעוננו הוא הלך למספר דקות וחזר עם צו מאולתר שבו נמחק האזור המקורי שלשמו הוצא הצו ונכתב בעט אזור מצפה יאיר. אנחנו טענו בפניו שהצו מאולתר ומזויף, ושוב הדגשנו שאין גם כל סיבה להפעלתו, ודרשנו שהמח”ט שכביכול חתם על הצו יבוא לשטח לראות זאת.
בשלב זה התרחק הקצין ודיבר בטלפון עם המח”ט. אני הלכתי אתו והאזנתי לשיחה. הוא העלה את טיעוננו באזני המח”ט, שענה לו ואז אמר הקצין: “בסדר. אני עוצר אחד ובא אליך.”
הקצין שב אל הקבוצה ונעמד בתחתית השביל יחד עם קצין צה”ל שהיה במקום. באותו זמן הצטרפו אלינו יתר הפעילים שנשארו עם הרועים באיזור הדרומי והתחלנו כולם לרדת לכוון האוהלים. אסף, שהיה בין מלווי הרועים, הלך קדימה וכאשר הגיע אל הקצינים התנפל עליו קצין מג”ב וניסה באלימות להפיל אותו לרצפה. אסף לא נכנע לו ואמר שהוא לא יודע על מה הוא עוצר אותו ושהוא לא ראה כל צו. והקצין ניסה שוב ושוב להפילו בכוח תוך שהוא אוחז בו מאחור.
בשלב זה הקצין נכשל עליה ונפל לאחור תוך שהוא גורר את אסף אחריו. הקצין התרומם. הוא רצה לבעוט באסף אבל נמלך בדעתו ופשוט התיישב עליו תוך שהוא מקפל אותו, ומיד קפצו על אסף גם שאר השוטרים וביחד נשאו אותו אל הג’יפ ולקחו אותו משם.
אנחנו נשארנו בשטח, וכל עניין הצו שטח הצבאי הסגור היה כלא היה.
בנתיים –
הקצין נתן לאסף להבין שהוא (אסף) תקף, הפיל אותו וגרם לו לפציעה בגב. לאחר המתנה של יותר משעתיים בצומת סוסיא לאמבולנס שיפנה את הקצין הפצוע, הועבר אסף למשטרת חברון שם נחקר יחד עם שוטרי מג”ב שהיו באירוע.
באותו זמן המשטרה הוציאה הודעה לתקשורת ש30 פעילי שמאל תקפו קצין מגב ופצעו אותו בינוני. הידיעה התפרסמה.
החשש היה שיש ניסיון להפליל את אסף בתקיפה ולכן בעצתה ובתאומה של לאה צמל התעקשו הפעילים להכנס לתחנת קריית ארבע ולמסור עדות על האירוע ולהודיע למשטרה שיש בידנו וידאו.
על אף שקרים בעדויותיהם של שוטרי משמר הגבול, שגם נראו מתואמות (אסף הורחק במפגיע מאיזור חדרי החקירה לאחר שאחד השוטרים הסתבך ככל הנראה בעדותו, מה שאיפשר לשני המגבניקים להיות נוכחים בעת מתן העדות) אסף שוחרר לבסוף ב11:30 בלילה.

http://www.indybay.org/newsitems/2009/12/08/18631748.php

05-12-09 4

05-12-09 5

05-12-09 6

05-12-09 3