יום ראשון, 30 ביולי 2017 שבת, 29.7, בקעת הירדן מבצע ניקוי הנביעות נמשך, הצבא מחרים והורס, אנחנו מתקנים, משפצים ובונים. סיימנו היום יחד עם חברי “דהרמה מעורבת חברתית” ניקוי של שתי נביעות והתחלנו את הבאות בתור. השיפור שזה עושה בכמות ואיכות המים שווה את העבודה הקשה. בחזור עצרנו אצל הרועים מעוג׳ה לאחר שאתמול סולקו ע”י החיילים של עומר. ישבנו והסברנו להם את התהליך ואת האפשרויות לליווי לאדמותיהם. ישנה הבנה ברורה לגבי המצב ולגבי ההמשך, נראה אם גם המתנחלים מחוות עומר יפנימו את המצב החדש. כתב וצילם גיא.
המשך...

יום ראשון, 30 ביולי 2017 שבת, 29.7, דרום הר חברון היום בדרום הר חברון – ליווי רועים ופינוי הריסות. הצטרפנו לרועים של אום אל עמד לאדמותיהם ע”י ההתנחלות עתניאל, יכול היה להיות מאוד פסטורלי לולא החיילים והמתנחלים שתצפתו עלינו כל הבוקר. באום אל ח’יר פינינו הריסות של המרכז הקהילתי שנהרס בפעם האלוהים-יודעת-כמה, בעוד שהבתים של הקולוניאליסטים מכרמל עומדים בלי מפריע. דיווח מאת לי, צילומים של מיכל.
המשך...

יום שישי, 21 באוקטובר 2016 יום עם פעילי תעאיוש יום עם פעילי תעאיוש שפותחים את עונת ההריסות בבקעה. קראו עוד בהארץ, מאת שקד (קדמי) אורבך.
המשך...

יום שני, 12 בספטמבר 2016 שבת, 10.9, אום אלח’יר בשבת 10.9.16 הצטרפו לתושבי.ות אום אל ח’יר פעילי.ות של תעאיוש, לוחמים לשלום ו All That’s Left לעזור בפינוי הריסות באום אלח’יר. הצטרפו גם פלסטינים.ות מכפרים אחרים בדרום הר חברון וכולנו ביחד פינינו את הריסות מרכז הפעילות לילדים שמדינת ישראל הרסה.
המשך...

יום ראשון, 4 בספטמבר 2016 פעילות תעאיוש, שבת, 3.9.2016 | צילום: אמיר ביטן | ליווי רועים וסעיד באום אל עראיס, החיילים במקום ניסו לגרש את הרועים אך נסוגו לאחר שהתערבנו. בחלק השני של היום פינינו הריסות באום אל חייר. לפני 10 ימים הרס המנהל האזרחי בתים באום אל חייר, בפעם השלישי או הרביעית.
המשך...

יום ראשון, 10 באפריל 2016 הריסות באום אל ח’יר | צילום: אמיר ביטן | אמיתי בן אבא: ילדים באום אל ח’יר משחקים בהריסות בתיהם. בתמונה הם מרסקים חתיכות קלקר לבידוד במכות קראטה. כוחות ישראל הרסו שישה בתים שבוע שעבר בכפר הקטן הזה בדרום הר חברון. באותה העת, בתים דו-קומתיים עומדים ללא שימוש חמישים מטרים משם, בהתנחלות כרמל. גל הריסות שוטף את הגדה המערבית, במיוחד בדרום הר חברון ובבקעת הירדן. כחלק מפעילות תעאיוש השבועית הצטרפנו לשיקום הריסות באום אל ח’יר. בתים ייבנו מחדש ובני המקום נכונים להישאר על אדמתם. אבל יש מעט התנגדות בבקעת הירדן. בתהליך נישול מתמשך באמצעות שטחי […]
המשך...

יום ראשון, 10 באפריל 2016 פעילות תעאיוש, שבת, 9.4.16 | צילום: אמיר ביטן | שבת, ה-9 לאפריל 2016, פעילות שגרתית של תעאיוש בדרום הר חברון. קבוצות קטנות ליוו רועים באום אל ערייס, מוּר ושוויקה, ועמדו מול התפרעות מתנחלים שהפרו את קדושת השבת החביבה עליהם כדי לגרש עדרים. ההתעקשות על זכויות המרעה מול צבא ומשטרה עשו את שלהן, והעדרים ורועיהם שבו לרעות עד הצהריים ללא הפרעה נוספת. קבוצה גדולה יותר עבדה בשיקום הריסות בכפר אום אל ח’יר, הצמוד להתנחלות כרמל, לאחר שבשבוע האחרון הגיעו שוב הבולדוזרים של המנהל האזרחי והרסו שישה בתים. בסוף היום הוביל אותנו עיד לסיור בין ההריסות […]
המשך...

יום רביעי, 6 באפריל 2016 6.4.16 הריסות מבנים בכפר אום אל ח’יר הצבא הרס הבוקר (רביעי) שישה מבנים בכפר אום אל ח’יר בדרום הר חברון, לפי דיווח “בצלם”. המבנים נתרמו על ידי סוכנות סיוע בינלאומית – chf international – לאחר הריסות בתים קודמות בכפר הקטן. בתקופה האחרונה הגביר הצבא באופן משמעותי את קצב הריסות המבנים בגדה המערבית, במיוחד בבקעת הירדן ובדרום הר חברון. פברואר היה החודש עם הכי הרבה הריסות בגדה מזה שבע שנים. מתוך שיחה מקומית
המשך...